ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16144386
*
nr 1614 4386
Spegel
Sent 1800-tal, 90x60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:14:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 10:41:42
1
300 kr
19/4 16:53:15
2
350 kr
22/4 17:43:40
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 1614 4386
Spegel
Sent 1800-tal, 90x60 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 10:41:42 | 1 | 300 kr |
19/4 16:53:15 | 2 | 350 kr |
22/4 17:43:40 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01